معرفی کتاب زنده‌باد زاپاتا صد سال سینما، صد فیلمنامه نویسنده : جان اشتاین بک


معرفی کتاب زنده‌باد زاپاتا  صد سال سینما، صد فیلمنامه نویسنده : جان اشتاین بک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۵

تعداد بازدید : ۸۹

نویسنده : reza75

درباره کتاب زنده باد زاپاتا

زنده باد زاپاتا! از مشهورترین آثار الیا کازان و از پرآوازه ترین فیلم های سینمای موسوم به «انقلابی»، به طور مستقیم به زندگی یکی از انقلابی های آمریکای لاتین می پردازد و دوران او را از ظهور تا سقوطش به نمایش می گذارد. فیلمنامه، اثر نویسنده نامداری ست که شهرت عمده اش مرهون آثار ادبی اوست اما از چند کتابش اقتباس های سینمایی مشهوری ساخته شده و چند فیلمنامه هم مستقیماً برای سینما نوشته که زنده باد زاپاتا! مشهورترینِ آن هاست. زنده باد زاپاتا! زنده باد زاپاتا! علاوه بر این که سرگذشت یک شورشی/ انقلابی و ترسیم کننده یک دوره تاریخی مکزیک است، کاوشی پیرامون مسئله «قدرت»، و نیروی گاه تباه کننده آن نیز هست.

درباره نویسنده

کتاب «موش ها و آدم ها» نوشته جان اشتاین بک (۱۹۶۸- ۱۹۰۲)، نویسنده آمریکایی است. جان ارنست استاینبک جونیور که در ایران به نام جان اشتاین بک شناخته می شود، در سال ۱۹۶۲ موفق به کسب جایزه نوبل شد، او در کارنامه اش جوایز مهم دیگری چون پولیتز را نیز دارد. بی شک مهم ترین اثر او، رمان «خوشه های خشم» توانسته شهرتی مثال زدنی برایش به ارمغان بیاورد و اشتاین بک را تبدیل به یکی از نویسندگان ماندگار در تاریخ ادبیات جهان کند. رمان «موش ها و آدم ها» نیز یکی دیگر از آثار شناخته شده اوست در طول سالیان منبع الهام بسیاری از نویسندگان، فیلم سازان و دیگر هنرمندان بوده است.

مشخصات کتاب

کتاب زنده باد زاپاتا صد سال سینما، صد فیلمنامه

نویسنده : جان اشتاین بک

مترجم : همایون نوراحمر

انتشارات نی

۱۹۹ صفحه

964-312-448-7

#کتاب زنده‌باد زاپاتا صد سال سینما #صد فیلمنامه نویسنده : جان اشتاین بک #درباره کتاب زنده‌باد زاپاتا صد سال سینما #صد فیلمنامه نویسنده : جان اشتاین بک #درمورد کتاب زنده‌باد زاپاتا صد سال سینما #صد فیلمنامه نویسنده : جان اشتاین بک #معرفی کتاب زنده‌باد زاپاتا صد سال سینما #صد فیلمنامه نویسنده : جان اشتاین بک #انتشارات نی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب زنده‌باد زاپاتا صد سال سینما، صد فیلمنامه نویسنده : جان اشتاین بک»