معرفی کتاب شرق بهشت نوشته جان اشتاین بک


 معرفی کتاب شرق بهشت نوشته جان اشتاین بک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۵

تعداد بازدید : ۱۱۳

نویسنده : reza75

«شرق بهشت»، نوشته جان اشتاین بک (۱۹۶۸-۱۹۰۲) نویسنده آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر است. این کتاب را پرویز شهدی به فارسی ترجمه کرده، که روایتی از زندگی دو نسل از مردمان آمریکاست. این اثر را می توان یک داستان اجتماعی دانست که در آن قهرمان اصلی مردی روستایی است که ورورد یک زن به زندگی اش روابط خانوادگی و سرنوشت او را تحت تاثیر قرار می دهد. در بخشی از «شرق بهشت» می خوانیم: «باز هم صد سال دیگر که در رسوب خاطرات به هم خورده، خمیر شده و در قالب ریخته شده است. صد سالی که آدمها آن را به شکل مورد دلخواهشان درآورده اند، هرچه به عقب برمی گردیم سالها سرشارتر و غنی تر از مفاهیم انسانی بوده است. دوران دلپذیر، شاد، شیرین و ساده ای بود آن صدسالی که گذشت، جوان و متهور، دورانی که زیباترین ردپاها را بر برف جهان نقش کرده است ... بعضی ها مثل مرغهایی که روی تخمهاشان خوابیده باشند، به راحتی در آشیانه مرگ سکنی می کردند. تاریخ از غده های یک میلیون تاریخ نویس تراوش کرد. عده ای می گفتند باید از این قرن پرآشوب، از این دغل بازیها بیرون برویم، قرن شورشها و مرگهای پنهانی، قرن مبارزه برای زمین، که به هر بهایی بر آن دست می یافتند... برود به دَرَک این قرن گندیده همان بهتر بفرستیمش پیِ کارش و در را به رویش ببندیم. آن را همچون کتابی متحول کنیم و چیز دیگری در آن بخوانیم. فصل جدید و زندگی جدید. آدمها می توانند وقتی در را به روی این قرن بوناک بستند، دستهایشان را بشویند. آنچه در انتظارمان است زیباست!» «الیا کازان» کارگردان شهیر آمریکایی اقتباسی سینمایی از این اثر و به همین نام دارد که در آن بازیگران بزرگی چون؛ «جیمز دین» ایفای نقش کرده اند. این فیلم به عنوان یکی از بهترین آثار کلاسیک سینمای جهان شناخته می شود.

درباره نویسنده

کتاب «موش ها و آدم ها» نوشته جان اشتاین بک (۱۹۶۸- ۱۹۰۲)، نویسنده آمریکایی است. جان ارنست استاینبک جونیور که در ایران به نام جان اشتاین بک شناخته می شود، در سال ۱۹۶۲ موفق به کسب جایزه نوبل شد، او در کارنامه اش جوایز مهم دیگری چون پولیتز را نیز دارد. بی شک مهم ترین اثر او، رمان «خوشه های خشم» توانسته شهرتی مثال زدنی برایش به ارمغان بیاورد و اشتاین بک را تبدیل به یکی از نویسندگان ماندگار در تاریخ ادبیات جهان کند. رمان «موش ها و آدم ها» نیز یکی دیگر از آثار شناخته شده اوست در طول سالیان منبع الهام بسیاری از نویسندگان، فیلم سازان و دیگر هنرمندان بوده است.

مشخصات کتاب

کتاب شرق بهشت

نویسنده : جان اشتاین بک

مترجم : پرویز شهدی

انتشارات مجید

صفحه: ۷۸۴

شابک: 978-964-453-101-9

#معرفی کتاب #معرفی کتاب شرق بهشت #معرفی آثار جان اشتاین بک #درباره کتاب شرق بهشت نوشته جان اشتاین بک #درمورد کتاب شرق بهشت نوشته جان اشتاین بک #انتشارات مجید #معرفی کتاب شرق بهشت نوشته جان اشتاین بک ترجمه پرویز شهدی‌ #معرفی آثار ترجمه شده پرویز شهدی‌

ارسال نظر برای « معرفی کتاب شرق بهشت نوشته جان اشتاین بک »