معرفی کتاب خوشه‌های خشم نوشته جان اشتاین بک


معرفی کتاب خوشه‌های خشم نوشته جان اشتاین بک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۳

تعداد بازدید : ۱۰۱

نویسنده : reza75

خلاصه کتاب خوشه های خشم

این رمان درباره زندگی سخت کارگران آمریکایی است که به دنبال زندگی بهتر در حال مهاجرت هستند. داستان اصلی رمان درباره خانواده جادها است اما در فصل های کوتاه نیز به بررسی کلی زندگی کارگران مهاجر پرداخته می شود.

خوشه های خشم با توصیف طوفان های شدید آغاز می شود. طوفان هایی که مزرعه ها را از بین می برد و محصولات را زیر شن دفن می کند. محصولاتی که زندگی افراد بسیاری به آن وابسته است. با از بین رفتن محصولات، بسیاری از خانواده ها نمی توانند بدهی خود را به بانک پرداخت کنند که در نتیجه آن، بانک زمین های آنان را تصاحب کرده و همه را مجبور به ترک خانه هایشان می کنند. بانک می خواهد زمین ها را به شیوه های جدید و با استفاده از ماشین آلات مدرن مانند تراکتور زیر کشت ببرد و دیگر نیازی به افراد محلی که تنها استفاده از گاوآهن را می دانند ندارد.

درباره نویسنده

کتاب «موش ها و آدم ها» نوشته جان اشتاین بک (۱۹۶۸- ۱۹۰۲)، نویسنده آمریکایی است. جان ارنست استاینبک جونیور که در ایران به نام جان اشتاین بک شناخته می شود، در سال ۱۹۶۲ موفق به کسب جایزه نوبل شد، او در کارنامه اش جوایز مهم دیگری چون پولیتز را نیز دارد. بی شک مهم ترین اثر او، رمان «خوشه های خشم» توانسته شهرتی مثال زدنی برایش به ارمغان بیاورد و اشتاین بک را تبدیل به یکی از نویسندگان ماندگار در تاریخ ادبیات جهان کند. رمان «موش ها و آدم ها» نیز یکی دیگر از آثار شناخته شده اوست در طول سالیان منبع الهام بسیاری از نویسندگان، فیلم سازان و دیگر هنرمندان بوده است.

مشخصات کتاب

کتاب خوشه های خشم

نویسنده : جان اشتاین بک

مترجم : رضا اسكندری

انتشارات مجید

۷۰۴ صفحه

978-600-7987-26-1

#معرفی کتاب #معرفی کتاب خوشه‌های خشم #معرفی آثار جان اشتاین بک #درباره کتاب خوشه‌های خشم نوشته جان اشتاین بک ترجمه رضا اسکندری #در مورد کتاب خوشه‌های خشم نوشته جان اشتاین بک ترجمه رضا اسکندری #انتشارات مجید #آثار ترجمه شده رضا اسکندری

نظرات کاربران

اتفاقا من این رمان رو چند وقت پیش خوندم و عاشقش شدم. خیلی خوش شانس بودم که بعد از مدت کوتاهی، به نقد جذاب شما درباره ی این کتاب برخوردم… و کاملا موافقم که نقطه ی قوت این کتاب، شخصیت مادر هستش. زنی که فراز و نشیب های زندگی قدرتمند ترش کرده. من عاشق وبسایت کافه بوک هستم و واقعا از نقد های جالبی که واسه کتاب ها می نویسین، ازتون سپاسگزارم

ارسال نظر برای «معرفی کتاب خوشه‌های خشم نوشته جان اشتاین بک »