معرفی کتاب تنش‎های محیطی و کاهش اثر آن‎ها در دامپروری ترجمه دکتر رضا توحیدی


معرفی کتاب تنش‎های محیطی و کاهش اثر آن‎ها در دامپروری ترجمه دکتر رضا توحیدی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴

تعداد بازدید : ۱۹۱

نویسنده : yarketab

مقدمهای بر کتاب تنشهای محیطی و کاهش اثر آنها در دامپروری

هومئوستازی به عنوان، تمایل یک سیستم به ویژه سیستم فیزیولوژیکی حیوانات تکامل یافته برای حفظ ثبات داخلی از طریق پاسخ هماهنگ اجزای آن به هر گونه آشفتگی یا محرک که تمایل به ایجاد اختلال در وضعیت یا عملکرد طبیعی آن دارد، تعریف می‎شود. حیوانات به شیوه‎ای پویا با محیط زندگی خود در ارتباط هستند. تغییرات در محیط یا به عبارت دیگر تنش، یک پاسخ برابر از حیوانات که به عنوان سازگاری شناخته می‎شود را به دنبال دارد. بنابراین سازگاری یک فرآیند مداوم است که به حیوان کمک می‎کند تا با محیط زیست سازگار شود. تنش به یک حیوان می‎تواند فیزیکی از جمله پارامترهای آب و هوایی مانند گرما، سرما، رطوبت نسبی و تغییرات فشار اکسیژن با ارتفاع باشد. به علاوه، تنش می‎تواند فیزیولوژیکی به دلیل عفونت، سوء تغذیه و بیماری‎های متابولیکی باشد. تنش به هر دلیلی که رخ دهد، حیوان همیشه تلاش می‎کند برای ادامه‎ی بقای خود تعادل ایجاد کند.

این کتاب به طور خاص توسط یک گروه از دانشمندان در رشته‎های مختلف علمی تهیه شده است که یک مرجع ارزشمند برای محققان به عنوان نخستین گروه هدف این مجموعه باشد. علاوه بر این، مباحث موجود در این کتاب متناسب با دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و افراد حرفه‎ای در پرورش دام است. با توجه به اهمیت دامپروری در اقتصاد جهانی، نیاز به یک مرجع مهم در زمینه مدیریت پایدار دامپروی وجود دارد. با وجود آب و هوای نامطمئن، شامل اتفاقات شدید غیر قابل پیش بینی (مثل گرما، خشکسالی و بیماری‎های عفونی)، تنش‎های زیست محیطی تبدیل به مهمترین عوامل مؤثر بر بهره‎وری دام‎ها شده‎اند. فصل‎های این کتاب عوامل تنش‎زا و اثر آن‎ها بر فیزیولوژی و تولید دام‎ها را به خواننده نشان می‎دهد. همچنین تلاش شده است تا مکانیسم‎های سازگاری ذاتی که حیوانات برای مقابله با اثرات نامطلوب تنش به کار می‎برند را مورد بحث قرار دهد. علاوه بر مکانیسم‎های سازگاری، چندین روش مدیریت و تغذیه‎ای نیز به عنوان روش‎های آزمایش شده برای کاهش اثرات تنش شرح داده شده است. این کتاب همچنین چالش‎های صنعت دامپروری را در حفظ تعادل بین رفاه و تولید حیوانات برجسته می‎کند. بنابراین، این کتاب یک منبع جامع برای درک تنش، مدیریت تنش و بهره‎وری دام است.


button-buy.png

مشخصات کتاب:

تنش‎های محیطی و کاهش اثر آن‎ها در دامپروری

ترجمه: دکتر رضا توحیدی

انتشارات واژگان خرد

#معرفی کتاب #معرفی کتاب تنش‎های محیطی و کاهش اثر آن‎ها در دامپروری #دکتر رضا توحیدی #معرفی کتاب تنش‎های محیطی و کاهش اثر آن‎ها در دامپروری ترجمه دکتر رضا توحیدی #انتشارات واژگان خرد

نظرات کاربران

سلام هزینه خیلی زیاده برای خرید کتاب لطفا قیمت رو کاهش بدین

سلام عليكم، خدا قوت، زحمت کشیدید.

ارسال نظر برای «معرفی کتاب تنش‎های محیطی و کاهش اثر آن‎ها در دامپروری ترجمه دکتر رضا توحیدی»