معرفی کتاب گفت‌وگوهای اوریانا فالاچی نوشته اوریانا فالاچی


معرفی کتاب گفت‌وگوهای اوریانا فالاچی نوشته اوریانا فالاچی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۲

تعداد بازدید : ۸۵

نویسنده : reza75

درباره کتاب گفت وگوهای اوریانا فالاچی

اوریانا فالاچی، روزنامه نگار ایتالیایی، به لحاظ گفت و گوهای تاریخی اش با شخصیت های تاریخی، شهرتی جهانی دارد. مجموعه ی حاضر، شامل گفت و گوهای فالاچی با هفت چهره ی سیاسی معاصر، امام خمینی، مهندس بازرگان، سرهنگ قذافی، شارون، لخ والسا، راکووسکی و محمدرضا پهلوی است. مصاحبه ها را غلامرضا امامی از منابع گوناگون دستچین و ترجمه کرده است. امامی مقیم ایتالیاست و سال هاست که دستی در ادبیات فارسی و ترجمه دارد.

درباره اوریانا فالاچی:

اوریانا فالاچی (Oriana Fallaci) یکی از روزنامه نگاران سیاسی سرشناس ایتالیایی بود که در شهر فلورانس متولد و در سن 77 سالگی در همان شهر نیز درگذشت. از فعالیت های برجسته فالاچی می توان به مصاحبه با رهبران و افراد سرشناسی چون محمدرضا پهلوی، یاسر عرفات، ذوالفقار علی بوتو، روح الله خمینی، ایندیرا گاندی، گلدامایر، ملک حسین، معمر قذافی، جرج حبش و هنری کیسینجر اشاره داشت. پیش از رسیدن به سن بیست سالگی اوریانا فالاچی نوشتن در روزنامه ها را آغاز کرد و به دلیل هوش بالا و درک خاص سیاسی که داشت، چندی نگذشت از ستون کوچک در روزنامه ها به یک خبرنگار خبره بین المللی مبدل گشت. فالاچی در دوران زندگی و نیاز فعالیت های حرفه ای که داشت موفق به کسب جوایز بی شماری شده بود که از شاخص ترین آنان می توان مدال طلای تلاش فرهنگی برلوسکونی، جایزه آمبرگئودرو؛ معتبرترین جایزه شهر میلان، جایزه آنی تیلور مرکز مطالعات فرهنگ عامه نیویورک و... را نام برد. همچنین قابل ذکر است که وی یک بار نیز برای دریافت جایزه نوبل ادبیات نامزد شده بود. می توان اوریانا فالاچی را ازلحاظ عقاید سیاسی از چپ بریده و راست گرا دانست، او از بعد مذهبی یک ملحد مسیحی به شمار می رفت که در ظاهر به خدا ایمانی نداشت اما تمایلاتی به سمت مسیحیت از خود نشان می داد، برای مثال وی در اوت 2005 با پاپ بندیکت شانزدهم نیز دیدار داشت. فالاچی در کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد، با فریادهایی که از خشم در اثر آنچه بر سر بشر آماده با عشق مادری سخن می گوید، شاید در ابتدا گمانه ها بر روی این کتاب بر روی سقط جنین باشد، اما درواقع تمام دیدگاه های موجود در رابطه با زن را توجیه می کند. از دیگر آثار او می توان به کتاب های، یک مرد، پنه لوپه به جنگ می رود، اگر خورشید بمیرد، خشم و غرور و... نام برد.

مشخصات کتاب

کتاب گفت وگوهای اوریانا فالاچی

نویسنده : اوریانا فالاچی

مترجم : غلامرضا امامی

انتشارات افق

۲۱۹ صفحه

978-964-369-124-1

#کتاب گفت‌وگوهای اوریانا فالاچی نوشته اوریانا فالاچی #درباره کتاب گفت‌وگوهای اوریانا فالاچی نوشته اوریانا فالاچی #درمورد کتاب گفت‌وگوهای اوریانا فالاچی نوشته اوریانا فالاچی #انتشارات افق

ارسال نظر برای «معرفی کتاب گفت‌وگوهای اوریانا فالاچی نوشته اوریانا فالاچی »