معرفی کتاب آنالنا و پسرها نوشته گراتزیا دلددا


معرفی کتاب آنالنا و پسرها نوشته گراتزیا دلددا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

تعداد بازدید : ۴۶۳

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

گراتزیا دلددا، برنده جایزه نوبل ادبی 1926، نخستین اثرش را در نوزده سالگی منتشر کرد و از آن پس با انتشار آثار درخشانی به شهرتی کم نظیر رسید. شخصیت پردازی موشکافانه و ستایش انسان و زندگی در بستر داستانی جذاب، بارزترین ویژگی آثار اوست.

درباره نویسنده:

گراتزیا در 27 سپتامبر 1871 در شهرنوئورو درجزیره ساردنی در خانواده ای از طبقهٔ متوسط به دنیا آمد. زنان در جامعه عقب افتاده ای مانند ساردنی قرن نوزدهم وضعیت مناسبی برای تحصیل و فعالیت اجتماعی نداشتند برای همین گراتزیا تا سوم ابتدایی بیشتر درس نخواند. اما از آن جا که در خانهٔ عمه اش کتاب خانهٔ بزرگی وجود داشت او توانست در آنجا و تحت تعلیمات خصوصی معلمی در خانهٔ عمه اش معلومات خود را افزایش دهد و ضمن مطالعه آثار ایتالیایی به مطالعه آثار نویسندگان فرانسوی و روس بپردازد.

آخرین کتابی که در زمان حیات اش منتشر شد،کلیسای مریم منزوی، داستان زن جوانی است که سرطان دارد. گراتزیا دلدا خود نیز در 15اوت 1936 بر اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت. چند ماه پس از مرگ او پسرشساردوس نیز مرد و کمی بعد پسر دیگرش فرانتز نیز از دنیا رفت. اما به هر حال فرزندان فرانتز نامه ها و دست نوشته های او را حفظ کردند و هم اکنون نسخه های دست نویس آثار او در موزه شهر نوئورو نگهداری می شود و آثار او در کتاب خانهٔ ملی رم موجود است.

مشخصات کتاب:

آنالنا و پسرها

نویسنده : گراتزیا دلددا

مترجم : بهمن فرزانه

نشر ثالث

۲۲۴ صفحه

978-964-380-750-4

#معرفی کتاب #معرفی کتاب آنالنا و پسرها #معرفی آثار گراتزیا دلددا #درباره کتاب آنالنا و پسرها نوشته گراتزیا دلددا #انتشارات ثالث #درمورد کتاب آنالنا و پسرها نوشته گراتزیا دلددا ترجمه بهمن فرزانه #آثار ترجمه شده بهمن فرزانه

نظرات کاربران

کتاب عالی است

کتاب مهمی است

ارسال نظر برای «معرفی کتاب آنالنا و پسرها نوشته گراتزیا دلددا »