معرفی کتاب چشم‌های سیمونه نوشته گراتزیا دلددا


معرفی کتاب چشم‌های سیمونه نوشته گراتزیا دلددا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

تعداد بازدید : ۱۶۳

نویسنده : reza75

تمام روز بعد را نیز راه پیمایی کردند. طرف های غروب به نزدیکی دریا دسیدند. در زیر رشته ای از کوه های خلوت و سیاهرنگ در زمینه سرخ فام آسمان، همانند انبوهی از زغال خاموش شده، دهکده ای به چشم می خورد. خانه های خاکستری رنگ، گویی از گودال هایی تیره رنگ سر بیرون آورده اند، سوراخ هایی همانند غارهای متروک سنگی. خیابان های پر از گردوخاک زردرنگ حالت غم انگیز دهکده را دو چندان کرده بود.کمی آنطرف تر، همه چیز در نیمه تاریکی غروب ، می درخشید.

درباره نویسنده:

گراتزیا در 27 سپتامبر 1871 در شهرنوئورو درجزیره ساردنی در خانواده ای از طبقهٔ متوسط به دنیا آمد. زنان در جامعه عقب افتاده ای مانند ساردنی قرن نوزدهم وضعیت مناسبی برای تحصیل و فعالیت اجتماعی نداشتند برای همین گراتزیا تا سوم ابتدایی بیشتر درس نخواند. اما از آن جا که در خانهٔ عمه اش کتاب خانهٔ بزرگی وجود داشت او توانست در آنجا و تحت تعلیمات خصوصی معلمی در خانهٔ عمه اش معلومات خود را افزایش دهد و ضمن مطالعه آثار ایتالیایی به مطالعه آثار نویسندگان فرانسوی و روس بپردازد.

آخرین کتابی که در زمان حیات اش منتشر شد،کلیسای مریم منزوی، داستان زن جوانی است که سرطان دارد. گراتزیا دلدا خود نیز در 15اوت 1936 بر اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت. چند ماه پس از مرگ او پسرشساردوس نیز مرد و کمی بعد پسر دیگرش فرانتز نیز از دنیا رفت. اما به هر حال فرزندان فرانتز نامه ها و دست نوشته های او را حفظ کردند و هم اکنون نسخه های دست نویس آثار او در موزه شهر نوئورو نگهداری می شود و آثار او در کتاب خانهٔ ملی رم موجود است.

مشخصات کتاب:

کتاب چشم های سیمونه

نویسنده : گراتزیا دلددا

مترجم : بهمن فرزانه

گروه انتشاراتی ققنوس

۲۵۴ صفحه

شابک: 978-964-311-282-0

#معرفی کتاب #معرفی کتاب چشم های سیمونه #معرفی آثار گراتزیا دلددا #درباره کتاب چشم‌های سیمونه نوشته گراتزیا دلددا #معرفی کتاب چشم‌های سیمونه نوشته گراتزیا دلددا #درموردکتاب چشم‌های سیمونه نوشته گراتزیا دلددا ترجمه بهمن فرزانه #انتشارات ققنوس #معرفی آثار ترجمه شده بهمن فرزانه

ارسال نظر برای «معرفی کتاب چشم‌های سیمونه نوشته گراتزیا دلددا »