معرفی کتاب سمفونی مردگان نوشته عباس معروفی‌


معرفی کتاب سمفونی مردگان نوشته عباس معروفی‌

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۳

تعداد بازدید : ۳۰۷

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

«قبل از هرچیز باید گفت که سمفونی مردگان یک شاهکار است» هفته نامه دی ولت. سویس/ ساعت آقای درستکار بیش از سی سال است که از کار افتاده؛ در ساعت پنج و نیم بعدازظهر تیرماه سال ۱۳۲۵. ساعت سردر کلیسا سال ها سال ها پیش از کار افتاده بود و ساعت اورهان را مردی با خود برده است؛ اما زمان همچنان می گردد و ویرانی به بار می آورد. سمفونی مردگان، رمان بسیار ستوده شدۀ عباس معروفی حکایت شوربختی مردمانی است که مرگی مدام را بر دوش می کشند و در جنون ادامه می یابند، در وصف این رمان بسیار نوشته اند و بسیار خواهند نوشت؛ و با این همه پرسش برخاسته از این متن تا همیشه برپاست؛ پرسشی که پاسخ در خلوت تک تک مخاطبان را می طلبد: کدام یک از ما آیدینی پیش رو نداشته است، روح هنرمندی که به کسوت سوجی دیوانه اش درآورده ایم، به قتلگاهش برده ایم و با این همه او را جسته ایم و تنها و تنها در ذهن او زنده مانده ایم. کدام یک از ما؟

درباره نویسنده

عباس معروفی زاده ۲۷ اردیبهشت ۱۳۳۶ نویسنده، نمایش نامه نویس، ناشر و روزنامه نگار معاصر ایرانی مقیم آلمان است.او فعالیت ادبی خود را زیر نظر هوشنگ گلشیری آغاز کرد و در دهه شصت با چاپ رمان سمفونی مردگان در عرصه ادبیات ایران به شهرت رسید.

مشخصات کتاب

کتاب سمفونی مردگان

نویسنده : عباس معروفی

گروه انتشاراتی ققنوس

۳۵۰ صفحه

شابک: 978-964-311-344-5

#معرفی کتاب #معرفی کتاب سمفونی مردگان #معرفی آثار عباس معروفی‌ #درباره کتاب سمفونی مردگان نوشته عباس معروفی‌ #معرفی کتاب سمفونی مردگان نوشته عباس معروفی‌ #انتشارات ققنوس

ارسال نظر برای «معرفی کتاب سمفونی مردگان نوشته عباس معروفی‌»