معرفی کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان نوشته جی.کی رولینگ


معرفی کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان نوشته جی.کی رولینگ

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

تعداد بازدید : ۳۵۵

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

هری پاتر از بسیاری از جهات پسر بچه ی عجیبی بود. از یک سو از تعطیلات تابستان بیش تر از هر وقت دیگر سال متنفر بود. از سوی دیگر واقعا دوست داشت تکالیف مدرسه اش را انجام دهد اما ناچار بود به طور مخفیانه در نیمه های شب به این کار بپردازد. آخر می دانید، او جادوگر بود. چیزی به نیمه شب نمانده بود و او در تختخوابش دمر دراز کشیده بود. پتوها را مانند یک چادر، درست بالای سرش آویخته بود و چراغ قوه ای در دست داشت. کتاب قطوری با جلد چرمی (تاریخچه جادوگری اثر آدالبرت وفلینگ) با صفحات باز به بالش تکیه داشت. هری نوک قلمش را که از پر عقاب ساخته شده بود به سمت پایین صفحه لغزاند. با ابروهای درهم کشیده به دنبال مطلبی بود که بتواند از آن در نوشتن مقاله اش با این عنوان استفاده کند: «چرا سوزاندن جادوگران در قرن چهاردهم کار بیهوده ای بود؟ شرح دهید.» قلمش بر روی یک موضوع جالب بی حرکت ماند. عینکش را که شیشه های گردی داشت به بالای بینی اش راند، چراغ قوه را جلوتر برد و شروع به خواندن کرد: افراد غیر جادوگر (که غالبا «مشنگ» نامیده می شوند) در قرون وسطی از سحر و جادو وحشت خاصی داشتند اما در این زمینه از شناخت کافی بی بهره بودند. در موارد نادری که یک جادوگر واقعی را دستگیر می کردند سوزاندن بی فایده بود. جادوگر از یک افسون ابتداییِ آتش سردکن استفاده می کرد و بعد وانمود می کرد که از درد به خود می پیچد در حالی که احساس خوشایند و مطبوعی داشت. در واقع، «وندلینِ شگفت انگیز» چنان از سوزانده شدن لذت می برد که نزدیک به چهل و هفت بار با قیافه های مبدّل ظاهر شد و اجازه داد که او را دستگیر کنند.

درباره نویسنده

جوآن «جو» رولینگ (زادهٔ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵) با نام های هنری جی. کی. رولینگ رمان نویس، فیلم نامه نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمدهٔ شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان های هری پاتر کسب کرده است. این مجموعهٔ داستانی به ۶۵ زبان و به طور تقریبی در ۴۵۰ میلیون نسخه منتشر شده است.کتاب های هری پاتر از پرفروش ترین کتاب های تاریخ بشر بوده اند. او در حال حاضر فعالیت های انسان دوستانه و خیرخواهانه بسیاری را به عهده گرفته و پشتیبانی می کند.در سال ۲۰۱۴ جایزه ادبیات داستانی زنان، اقدام به انتخاب بیست نویسنده زنی کرد که بیشترین تأثیر را بر روی خوانندگان خود گذاشته اند. در این فهرست، رولینگ پس از هارپر لی، مارگارت اتوود و شارلوت برونته در جایگاه چهارم قرار گرفت.

مشخصات کتاب

کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان

نویسنده : جی.کی رولینگ

مترجم : ویدا اسلامیه

ناشر: انتشارات کتابسرای تندیس

تعداد صفحات: ۴۹۶صفحه

شابک: 978-964-5757-01-2

#معرفی کتاب #معرفی کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان #معرفی آثار جی.کی رولینگ #درباره کتاب هری‌پاتر و زندانی آزکابان نوشته جی.کی رولینگ #معرفی کتاب هری‌پاتر و زندانی آزکابان نوشته جی.کی رولینگ #درموردکتاب هری‌پاتر و زندانی آزکابان نوشته جی.کی رولینگ ترجمه ویدا اسلامیه #انتشارات کتابسرای تندیس #آثار ترجمه شده ویدا اسلامیه

ارسال نظر برای «معرفی کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان نوشته جی.کی رولینگ»