معرفی کتاب هری پاتر و محفل ققنوس نوشته جی.کی رولینگ


معرفی کتاب هری پاتر و محفل ققنوس نوشته جی.کی رولینگ

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

تعداد بازدید : ۳۸۷

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

ماجرای هری پاتر و محفل ققنوس از آنجا آغاز می شود که کلاس آمادگی در برابر جادوی سیاه منحل می شود. هری این کلاس را برای مبارزه در برابر ولدمورت قاتل پدرو مادرش تشکیل داده بود اما پروفسور آمبریج بازرس وزارت سحر و جادو به وجود کلاس پی می برد و آن را منحل می کند. پس از آن برای هری اتفاق عجیبی می افتد و او از دریچه چشم ولدمورت می بیند که پدر خوانده اش سیرویوس بلک کشته می شود. او بر خلاف نصایح پروفسور دامبلدور خودسرانه دست به کاری می زند که او را در دام ولدمورت گرتار می سازد اما در پی حوادثی هری به کمک دامبلدور نجات می یابد و پروفسور به او می گوید او هری تنها کسی است که قادر است با ولدمورت مبارزه کند.

درباره نویسنده

جوآن «جو» رولینگ (زادهٔ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵) با نام های هنری جی. کی. رولینگ رمان نویس، فیلم نامه نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمدهٔ شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان های هری پاتر کسب کرده است. این مجموعهٔ داستانی به ۶۵ زبان و به طور تقریبی در ۴۵۰ میلیون نسخه منتشر شده است.کتاب های هری پاتر از پرفروش ترین کتاب های تاریخ بشر بوده اند. او در حال حاضر فعالیت های انسان دوستانه و خیرخواهانه بسیاری را به عهده گرفته و پشتیبانی می کند.در سال ۲۰۱۴ جایزه ادبیات داستانی زنان، اقدام به انتخاب بیست نویسنده زنی کرد که بیشترین تأثیر را بر روی خوانندگان خود گذاشته اند. در این فهرست، رولینگ پس از هارپر لی، مارگارت اتوود و شارلوت برونته در جایگاه چهارم قرار گرفت.

مشخصات کتاب

کتاب هری پاتر و محفل ققنوس

نویسنده : جی.کی رولینگ

مترجم : ویدا اسلامیه

ناشر: انتشارات کتابسرای تندیس

تعداد صفحات: ۴۱۵صفحه

شابک: 964-5757-74-6

#معرفی کتاب #معرفی آثار نویسندگان #معرفی کتاب هری پاتر و محفل ققنوس #معرفی آثار جی.کی رولینگ #درموردکتاب هری پاتر و محفل ققنوس نوشته جی.کی رولینگ #معرفی کتاب هری پاتر و محفل ققنوس نوشته جی.کی رولینگ ترجمه ویدا اسلامیه #انتشارات کتابسرای تندیس #معرفی آثار ترجمه شده ویدا اسلامیه

ارسال نظر برای «معرفی کتاب هری پاتر و محفل ققنوس نوشته جی.کی رولینگ»