معرفی کتاب افسانه‌‌های بیدل قصه‌‌گو نوشته جی.کی رولینگ


معرفی کتاب افسانه‌‌های بیدل قصه‌‌گو نوشته جی.کی رولینگ

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

تعداد بازدید : ۳۱۷

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

کتاب «افسانه های بیدل قصه گو» نوشته جوآن جو رولینگ، ملقب به جی.کی.رولینگ ( -۱۹۶۵) نویسنده مجموعه داستانهای هری پاتر است. او با نوشتن این مجموعه تبدیل به مشهورترین نویسنده جهان شد و شمارگان انتشار کتاب هایش از پانصد میلیون فراتر رفت. این کتاب به عنوان آخرین کتاب حاشیه ای و مرتبط با دنیای هری پاتر شناخته می شود که حکم منبعی مهم را در دنیای جادوگران دارد. خوانندگان هری پاتر نام این کتاب در قسمت های ۶ و ۷ از زبان هری پاتر شنیده اند و با آن آشنا هستند. «افسانه های بیدل قصه گو» مجموعه داستانهایی است که گویا هرماینی گرینجر آنها را از زبان باستانی جادوگران به انگلیسی ترجمه کرده است. رولینگ این کتاب را در سال ۲۰۰۷ منتشر کرد و تمام عواید حاصل از فروش آن را به انجمن خیریه حمایت از بیماران ام. اس واگذار کرد. در مقدمه کتاب «افسانه های بیدل قصه گو» می خوانیم: «افسانه های بیدل قصه گو مجموعه داستان هایی است که برای جادوگران و ساحره های جوان نگاشته شده است. این داستان ها قرن ها به عنوان قصه شب کودکان رایج بوده و در نتیجه پاتیل لِی لِی کن و فواره خوشبختی منصفانه، همان قدر برای بسیاری از دانش آموزان هاگوارتز آشناست که سیندرلا و زیبای خفته برای کودکان مشنگ (غیرجادوگر). داستان های بیدل از جهات بسیاری به افسانه پریان ما شباهت دارد. برای مثال، خوبی معمولا پاداش می گیرد و بدی مجازات می شود؛ با این حال یک تفاوت کاملا بارز بین آن ها وجود دارد؛ در افسانه پریان مشنگ ها، جادو در بطن مشکلات قهرمان زن یا مرد قرار دارد، ساحره خبیث سیب را سمی کرده یا شاهزاده را به خوابی صد ساله فرو برده، و یا شاهزاده را به دیو زشتی تبدیل کرده است. از آن طرف در افسانه های بیدل قصه گو ما با قهرمانانی برخورد می کنیم که خود قادر به اجرای جادو هستند و با این حال برای حل مشکلات شان به اندازه ما به سختی می افتند. داستان های بیدل به نسل های مختلفی از والدین جادوگر کمک کرده تا این حقیقت دردناک زندگی را برای کودکانشان توضیح دهند: جادو به همان اندازه که درمان می کند، دردسرساز است».

درباره نویسنده

جوآن «جو» رولینگ (زادهٔ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵) با نام های هنری جی. کی. رولینگ رمان نویس، فیلم نامه نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمدهٔ شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان های هری پاتر کسب کرده است. این مجموعهٔ داستانی به ۶۵ زبان و به طور تقریبی در ۴۵۰ میلیون نسخه منتشر شده است.کتاب های هری پاتر از پرفروش ترین کتاب های تاریخ بشر بوده اند. او در حال حاضر فعالیت های انسان دوستانه و خیرخواهانه بسیاری را به عهده گرفته و پشتیبانی می کند.در سال ۲۰۱۴ جایزه ادبیات داستانی زنان، اقدام به انتخاب بیست نویسنده زنی کرد که بیشترین تأثیر را بر روی خوانندگان خود گذاشته اند. در این فهرست، رولینگ پس از هارپر لی، مارگارت اتوود و شارلوت برونته در جایگاه چهارم قرار گرفت.

مشخصات کتاب

کتاب افسانه های بیدل قصه گو

نویسنده : جی.کی رولینگ

مترجم : محمد نوراللهی

ناشر: انتشارات بهنام

تعداد صفحات: ۹۶صفحه

شابک: 978-964-5668-50-9

#معرفی کتاب #معرفی کتاب افسانه‌‌های بیدل قصه‌‌گو #معرفی آثار جی.کی رولینگ #درباره کتاب افسانه‌‌های بیدل قصه‌‌گو نوشته جی.کی رولینگ #معرفی کتاب افسانه‌‌های بیدل قصه‌‌گو نوشته جی.کی رولینگ #درموردکتاب افسانه‌‌های بیدل قصه‌‌گو نوشته جی.کی رولینگ ترجمه محمد نوراللهی #انتشارات بهنام #معرفی آثار ترجمه شده محمد نوراللهی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب افسانه‌‌های بیدل قصه‌‌گو نوشته جی.کی رولینگ»