معرفی کتاب فهم برشت نوشته والتر بنيامين


معرفی کتاب فهم برشت نوشته والتر بنيامين

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

تعداد بازدید : ۵۱۹

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

«زمان که بگذرد آب روان بر سنگ خارا هم پیروز خواهد شد» هم پیمان شدن با همۀ آن چیزهایی که همچون رود «نامعلوم، آرام و پایان ناپذیر» هستند به یادمان می آورد که بنیامین از آرمان شکست خوردگان و ستمدیدگان سخن گفته است. در تز ششم از تزهایی در بابِ فلسفۀ تاریخ (در کتاب روشنگری ها) او می نویسد: «تنها آن مورخی می تواند بارقۀ امیدی در گذشته بدمد، که به قطع قانع شده باشد در صورت پیروزی دشمن، حتی درگذشتگان نیز از شرّ او ایمن نخواهند ماند. و این دشمن تا کنون همواره پیروز بوده است.» تاریخ هرگز برای بنیامین (به عکس لوکاچ) نه صرفاً «پیش شرط زمان حال»، بل صحنۀ یک اکنونِ همیشگی بود. پیکار های گذشته را باید ادامه داد، اگر نه، نتیجۀ آن ها دیگربار جز شکست نخواهد بود.

درباره نویسنده:

احسان نوروزی در سال 1358 در تهران متولد شد. نوروزی دانش‎آموخته رشته ادبیات نمایشی است. او علاوه بر ترجمه چندین اثر، نویسنده رمان نیز است.

مشخصات کتاب

کتاب فهم برشت

نویسنده : والتر بنيامين

مترجم : احسان نوروزی ، حسين نمکين ، نيما عيسي پور

ناشر: نشر بیدگل

تعداد صفحات : ۱۸۸ صفحه

شابک: 978-600-7806-12-8

#معرفی کتاب #معرفی کتاب فهم برشت #معرفی آثار والتر بنيامين #درموردکتاب فهم برشت نوشته والتر بنيامين #معرفی کتاب فهم برشت نوشته والتر بنيامين #درباره کتاب فهم برشت نوشته والتر بنيامين #انتشارات بیدگل #معرفی آثار ترجمه شده احسان نوروزی #معرفی آثار ترجمه شده حسين نمکين #معرفی آثار ترجمه شده نيما عيسي پور

ارسال نظر برای «معرفی کتاب فهم برشت نوشته والتر بنيامين »