معرفی کتاب کفش ‌فروش پیرشرح حالی از بنیانگذار نایکی نویسنده : فیل نایت


معرفی کتاب کفش ‌فروش پیرشرح حالی از بنیانگذار نایکی نویسنده : فیل نایت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

تعداد بازدید : ۴۰۹

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

همان صبح مه آلود، همان صبح مهمِ سال ۱۹۶۲، به تازگی راهِ خودم را باز کرده بودم – بازگشت به خانه؛ پس از هفت سال آزگار دوری. عجیب بود که دوباره توی خانه باشی، عجیب بود که باران های روزانه دوباره به صورتت بکوبند. عجیب بود که دوباره با پدر و مادر و خواهران دوقلویت زندگی کنی، خوابیدن روی تخت دوران کودکی. شب دیر وقت، روی کمرم دراز می کشم، به کتاب های درسی دوران دانشکده ام، جوایز دوران دبیرستان و روبان های آبی ام نگاه می کنم؛ با خودم فکر می کنم: این من هستم؟ هنوز هم؟ سریع تر به سمت پایین جاده حرکت کردم. نفس هایم تبدیل به پف های حلقوی سردی شدند که در مه می چرخیدند. از اولین چشم از خواب گشودنِ فیزیکی لذت بردم؛ آن لحظه ی استثنایی قبل از آنکه ذهن کاملا روشن باشد، وقتی که اعضا و جوارح بدن برای اولین بار شروع به شل شدن می کنند و بدن مادی ذوب می شود. جامد به مایع. به خودم می گفتم سریع تر. سریع تر. به این فکر کردم که روی کاغذ من بزرگسال ام. فارغ التحصیلِ یک دانشکده ی خوب – دانشگاه اُرِگان. گرفتن فوق لیسانس از یک دانشکده ی بازرگانی برتر – استنفورد. یک سال خدمت در ارتش آمریکا. سوابق من می گفت که یک سرباز آموزش دیده ی ورزیده بودم، یک مرد بیست و چهار ساله ی قبراق... اما نمی دانم که چرا، چرا هنوز احساس می کنم مثل یک کودک ام؟ حتی بدتر، مثل یک بچه ی کم رو، ضعیف و لاغر مردنی که همیشه بودم. شاید به این خاطر باشد که هنوز هیچ چیزی از زندگی را تجربه نکرده بودم؛ مخصوصا وسوسه ها و هیجان های زندگی را. نه لب به سیگار زده بودم و نه مواد مخدر مصرف کرده بودم. هیچ خلافی نکرده بودم، چه برسد به قانون شکنی. دهه ی ۱۹۶۰ در شرف وقوع بود، عصر عصیانگری و من تنها کسی در آمریکا بودم که هنوز عصیان نکرده بود. یادم نمی آید زمانی بوده باشد که آزادانه رفتار کرده یا کاری عجیب و غریب کرده باشم.

درباره نویسنده

فیلیپ همپسون نایت یا فیل نایت (به انگلیسی: Philip "Phil" Hampson Knight) (زادهٔ ۲۴ فوریهٔ ۱۹۳۸) کارگزار بزرگ و بشردوست آمریکایی است. او که اهل ایالت اورگن است، یکی از بنیان گذاران و رئیس بازنشستهٔ شرکت نایکی است. وی پیشتر رئیس و مدیرعامل این شرکت بود. در ژانویه سال 2018 نایت فوربز به عنوان نفر 28 از بین ثروتمندترین افراد جهان رتبه بندی شد و ارزش خالص ان 30 میلیارد دلار بود او همچنین مالک شرکت فیلم سازی motion laika می باشد نایت فارغ التحصیل دانشگاه اورگان (university of oregon) و دانشکده ی بازرگانی استنفورد (stanfordGSB) است . وی در دانشگاه اورگان با بیل بورمن کار میکرد و با همکاری او نایک را همراهی می کرد .

اطلاعات کتاب

کفش فروش پیرشرح حالی از بنیانگذار نایکی

نویسنده : فیل نایت

مترجم : حامد رحمانیان

ناشر: نوین توسعه

تعداد صفحات : ۴۱۰ صفحه

شابک: 978-600-8738-11-4

#معرفی کتاب #معرفی کتاب کفش ‌فروش پیر شرح حالی از بنیانگذار نایکی #معرفی آثار فیل نایت #معرفی کتاب کفش ‌فروش پیرشرح حالی از بنیانگذار نایکی نویسنده : فیل نایت #درباره کتاب کفش ‌فروش پیرشرح حالی از بنیانگذار نایکی نوشته فیل نایت ترجمه حامد رحمانیان #انتشارات توسعه #معرفی آثار ترجمه شده حامد رحمانیان

ارسال نظر برای «معرفی کتاب کفش ‌فروش پیرشرح حالی از بنیانگذار نایکی نویسنده : فیل نایت »