معرفی کتاب مردی از جنس نور نوشته سید مهدی شجاعی


معرفی کتاب مردی از جنس نور نوشته سید مهدی شجاعی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۸

تعداد بازدید : ۴۱۳

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

پیرمردی بلند بالا با گیسوان و محاسنی سپید و لباسی بلند و دشداشه مانند به رنگ آبی، قطعه نوری را در کف دو دست پیش رو گرفته و نرم و آرام و محتاط پیش می رود. شب است و فضا بیابانی است برهوت در نور آبی و غلظت یافته ماه. موسیقی جنگ های قدیمی عرب، با فراز و فرودهای شدید و ناگهانی و کش و قوس های رعب انگیز، تصاویر را همراهی می کند. در سوی دیگر بیابان، نوجوانی سیزده ساله، اَبان نام، در نور موضعی بر جای خویش، ثابت ایستاده و دست دراز کرده برای گرفتن نور از دست های پیرمرد. اگرچه فاصله میان این دو زیاد نیست، اما رسیدنشان به هم ناممکن می نماید. سگان و گرگان وحشی و درنده پیرمرد را دنبال می کنند و بر ردای پیرمرد چنگ می زنند. ردا بر تن پیرمرد تکه تکه می شود اما همچنان نرم و اسلوموشن می دود. مردان تعقیب گر با چهره هایی پوشیده و نامعلوم از پشت سر به او نزدیک می شوند و حلقه های کمندشان را بر گردن و دست و پا و اندام او می افکنند. حلقه ها کشیده می شوند اما بی آنکه پاره شوند یا بکشانند، از گردن و دست و پا و اندام پیرمرد عبور می کنند و پیرمرد به راه خود ادامه می دهد. ناگهان تیراندازانی از دو سو پیش می آیند و به سوی پیرمرد تیر می اندازند. پیرمرد با حرکات نرمی که در سر و بدن می آفریند از لابه لای تیرها عبور می کند و گاهی تیرها از بدن او عبور می کنند اما کارگر نمی افتند.

درباره نویسنده:

سید مهدی شجاعی داستان نویس، فیلمنامه نویس و روزنامه نگار متولد سال 1339 در تهران است. وی در 20سالگی، اولین آثار خود در مطبوعات و در قالب کتاب را منتشر کرد.

آثار تالیفی او برای بزرگسالان:

"کشتی پهلو گرفته"؛ "دست دعا"، "چشم امید"؛ "بر محمل بال ملائک"؛ "بوی سبز پونه ها"؛ "از دیار حبیب"؛ "شکوای سبز"؛ "پدر، عشق و پسر"؛ "متقین"؛" آفتاب در حجاب"؛ "صمیمانه با جوانان وطنم"؛ "ضیافت"، "ضریح چشم های تو"؛ "دو کبوتر"، "دو پنجره"،" یک پرواز"؛" امروز بشریتم"؛"عشق به افق خورشید"؛ "خار و دل"؛ "رسم بر این است"؛ "بدوک"؛ "گزیده ادبیات معاصر" (مجموعه داستان)؛ "سانتاماریا" (مجموعه داستان)، "مردان و رجزهایشان"؛ "زیارت عاشورا"؛ "غیرقابل چاپ"؛" رزیتاخاتون"؛ و" ایینه زار" هستند و کتاب های:"ایمان و گندم"؛ "برای همه برای همیشه"؛ "جای پای خون"؛ "اندوه برادر"؛" والعادیات"؛" درراه مانده"؛ "قصه دو گنج"؛ "کاری باید کرد"؛ "حکایت آن سر"؛ "وقتی او بیاید"؛" کشتی نوح"؛" وای تشنگی"؛" سلام بر وحی"؛" فصل خوب پیوستن"؛ "خورشید نیمه شب"؛ "یک اسب و دو سوار"؛ "خیانت یهودا"؛" با تو سخن گفتن"؛ "همسفر آفتاب"؛ "پشت پنجره"؛ "اولین زمستان جوجه ها"؛ "قصه پلنگ سفید"؛ "راهی که می ماند"؛ "مشورت با حیوانات"؛ و" قصه میمون کوچولو" از اثار تالیفی وی برای کودکان هستند.

سید مهدی شجاعی همچنین کتاب های:

" برای اینکه ماهی ها نمیرند"؛ "پرنده و شکارچی"؛ "در قصر ملک خاتون"؛ "فرار... فرار"؛ "خانه خودمان"؛" قهر اسباب بازی ها"؛ "مموش! کجا بودی؟"؛ "سفر خرس کوچولو"؛" آرزوهای فیلی"؛ "دیدنی نیست"؛ "مروارید"؛" آموزش هنرهای تجسمی 1 و 2"؛" دوست قهوه ای"؛" ملخ ها در شهر (بازنویسی)"؛" دو پرنده کوچک"؛ "گربه خودخواه"؛ "ماهی رنگین کمان"؛ "چهارپا"؛ "خداوند شبان من است"؛ "بزرگ ترین نام روی زمین"؛ "خدا مرا می شناسد"؛ "موش خواب آلود"؛" اسب شاخ طلایی"؛ "جغد کوچک ترسو"؛ "دختر چینی"؛ "ما گرگ هستیم"؛" ما خرس هستیم"؛ "راهت را انتخاب کن"؛" اول تو"، دوم من"؛" خواب بهار؛ بهار کجاست؟"؛" پیشی و ببری"؛ "موشی و جزایر اسرارآمیز"؛ "هرگز به سنجاب اعتماد نکن"؛ "روباه نقره­ای"؛ "قو"؛ "جغد"؛ "کاری برای مادر"؛" آدم برفی مهربان"؛" درخت افرا"؛ "ما دلفین هستیم"؛ "پرواز پنگوئن"؛ "بچه شیر تنها نمی ماند"؛ "درخت گیلاس"؛ "هفت موش کور"؛ و "میمونی که ماه را می خواست " را برای کودکان ترجمه کرده است.

اطلاعات کلی کتاب :

مردی از جنس نور

نویسنده : سید مهدی شجاعی

ناشر: انتشارات کتاب نیستان

تعداد صفحات : ۱۴۸ صفحه

شابک: 978-964-337-525-6

#معرفی کتاب #معرفی کتاب مردی از جنس نور #معرفی آثار سید مهدی شجاعی #معرفی کتاب مردی از جنس نور نوشته سید مهدی شجاعی #درباره کتاب مردی از جنس نور نوشته سید مهدی شجاعی #انتشارات کتاب نیستان

ارسال نظر برای «معرفی کتاب مردی از جنس نور نوشته سید مهدی شجاعی»