معرفی کتاب آن است شیوه حکومت: فرمان حضرت امام علی(علیه السلام) به مالک اشتر نوشته سید مهدی شجاعی


معرفی کتاب آن است شیوه حکومت: فرمان حضرت امام علی(علیه السلام) به مالک اشتر نوشته سید مهدی شجاعی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۱

تعداد بازدید : ۱۸۵

نویسنده : reza75

آن است شیوه حکومت: فرمان حضرت امام علی(علیه السلام) به مالک اشتر

پیام های آسمان در این زمینه به زمین منتقل می شود و اتمام حجت، چنان که باید و شاید صورت می گیرد. امّا کسانی که با وجه آسمانی هدایت و رسالت پیامبر بیگانه اند و جایگاه ولایت و سرپرستی مردم را تنها از منظر قدرت و حکومت می بینند، از آغاز بعثت رسول خاتم و گرایش مردم به پیام و پیامبر، با هم پیمان می بندند که پس از ارتحال پیامبر، قدرت و حکومت را در دست بگیرند و در میان قوم و قبیلۀ خود به توارث حفظ کنند. این طرح و توطئه در کمال ناباوری شکل می گیرد و در مرئی و منظر مردمی که سفارشات خدا و پیامبر را در مورد تکلیف امّت پس از ارتحال پیامبر دیده و شنیده اند، خلاف آنچه مقرّر شده، محقّق می شود. و به این ترتیب در مقابل اسلام نبوی یا علوی، اسلام دیگری شکل می گیرد که اتفاقاً در موضع قدرت و حاکمیت قرار دارد که می تواند حقایق آسمانی و وقایع تاریخی را تحریف کند و منویات خود را بر کرسی بنشاند. آنچه مسلم است مردمی که با عشق و باور و امید به اسلام گرویده اند و پیامبر آسمانی را به چشم دیده اند، به هیچ عقیده و مرامی جز اسلام تن نمی دهند و هیچ حکومتی جز حکومت اسلامی را نمی پذیرند. پس حاکمیت بعد از ارتحال پیامبر، ناگزیر است که حتی الامکان ظواهر دین اسلام را در ویترین حکومت حفظ کند و اساساً منبر و محراب پیامبر را با داعیۀ اسلام و مسلمانی در اختیار بگیرد. هر چند که قلباً و عملاً کمترین اعتقاد و التزامی به آن نداشته باشد.

درباره نویسنده:

سید مهدی شجاعی داستان نویس، فیلمنامه نویس و روزنامه نگار متولد سال 1339 در تهران است. وی در 20سالگی، اولین آثار خود در مطبوعات و در قالب کتاب را منتشر کرد.

آثار تالیفی او برای بزرگسالان:

"کشتی پهلو گرفته"؛ "دست دعا"، "چشم امید"؛ "بر محمل بال ملائک"؛ "بوی سبز پونه ها"؛ "از دیار حبیب"؛ "شکوای سبز"؛ "پدر، عشق و پسر"؛ "متقین"؛" آفتاب در حجاب"؛ "صمیمانه با جوانان وطنم"؛ "ضیافت"، "ضریح چشم های تو"؛ "دو کبوتر"، "دو پنجره"،" یک پرواز"؛" امروز بشریتم"؛"عشق به افق خورشید"؛ "خار و دل"؛ "رسم بر این است"؛ "بدوک"؛ "گزیده ادبیات معاصر" (مجموعه داستان)؛ "سانتاماریا" (مجموعه داستان)، "مردان و رجزهایشان"؛ "زیارت عاشورا"؛ "غیرقابل چاپ"؛" رزیتاخاتون"؛ و" ایینه زار" هستند و کتاب های:"ایمان و گندم"؛ "برای همه برای همیشه"؛ "جای پای خون"؛ "اندوه برادر"؛" والعادیات"؛" درراه مانده"؛ "قصه دو گنج"؛ "کاری باید کرد"؛ "حکایت آن سر"؛ "وقتی او بیاید"؛" کشتی نوح"؛" وای تشنگی"؛" سلام بر وحی"؛" فصل خوب پیوستن"؛ "خورشید نیمه شب"؛ "یک اسب و دو سوار"؛ "خیانت یهودا"؛" با تو سخن گفتن"؛ "همسفر آفتاب"؛ "پشت پنجره"؛ "اولین زمستان جوجه ها"؛ "قصه پلنگ سفید"؛ "راهی که می ماند"؛ "مشورت با حیوانات"؛ و" قصه میمون کوچولو" از اثار تالیفی وی برای کودکان هستند.

سید مهدی شجاعی همچنین کتاب های:

" برای اینکه ماهی ها نمیرند"؛ "پرنده و شکارچی"؛ "در قصر ملک خاتون"؛ "فرار... فرار"؛ "خانه خودمان"؛" قهر اسباب بازی ها"؛ "مموش! کجا بودی؟"؛ "سفر خرس کوچولو"؛" آرزوهای فیلی"؛ "دیدنی نیست"؛ "مروارید"؛" آموزش هنرهای تجسمی 1 و 2"؛" دوست قهوه ای"؛" ملخ ها در شهر (بازنویسی)"؛" دو پرنده کوچک"؛ "گربه خودخواه"؛ "ماهی رنگین کمان"؛ "چهارپا"؛ "خداوند شبان من است"؛ "بزرگ ترین نام روی زمین"؛ "خدا مرا می شناسد"؛ "موش خواب آلود"؛" اسب شاخ طلایی"؛ "جغد کوچک ترسو"؛ "دختر چینی"؛ "ما گرگ هستیم"؛" ما خرس هستیم"؛ "راهت را انتخاب کن"؛" اول تو"، دوم من"؛" خواب بهار؛ بهار کجاست؟"؛" پیشی و ببری"؛ "موشی و جزایر اسرارآمیز"؛ "هرگز به سنجاب اعتماد نکن"؛ "روباه نقره­ای"؛ "قو"؛ "جغد"؛ "کاری برای مادر"؛" آدم برفی مهربان"؛" درخت افرا"؛ "ما دلفین هستیم"؛ "پرواز پنگوئن"؛ "بچه شیر تنها نمی ماند"؛ "درخت گیلاس"؛ "هفت موش کور"؛ و "میمونی که ماه را می خواست " را برای کودکان ترجمه کرده است.

اطلاعات کلی کتاب :

آن است شیوه حکومت: فرمان حضرت امام علی(علیه السلام) به مالک اشتر

نویسنده : سید مهدی شجاعی

ناشر: انتشارات کتاب نیستان

تعداد صفحات : ۱۷۵ صفحه

شابک: 978-964-337-906-3

#کتاب آن است شیوه حکومت: فرمان حضرت امام علی(علیه السلام) به مالک اشتر نوشته سید مهدی شجاعی #معرفی کتاب #درباره کتاب آن است شیوه حکومت: فرمان حضرت امام علی(علیه السلام) به مالک اشتر نوشته سید مهدی شجاعی #انتشارات کتاب نیستان #معرفی آثار سیدمهدی شجاعی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب آن است شیوه حکومت: فرمان حضرت امام علی(علیه السلام) به مالک اشتر نوشته سید مهدی شجاعی»