مسابقه کتابخوانی سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)


مسابقه کتابخوانی سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۲۱

تعداد بازدید: ۱۷۱

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حسین سعیدی مدیرعامل به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: این پویش برای مخاطب با گروه سنی بزرگسال پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه این پویش از دهه کرامت تا دهه ولایت و برای مخاطب با گروه سنی بزرگسال پیش بینی شده است، افزود: ۱ جایزه نقدی ۴ میلیون تومانی و ۴ جایزه نقدی ۱ میلیون تومانی برای این مسابقه در نظر گرفته ‎ایم.

مدیر عامل انتشارات به نشر در خصوص اینکه مسابقه بهصورت خرید کتاب با تخفیف ۲۰ درصد و قیمت ۱۶ هزار تومان و با کد انحصاری و ارسال پاسخ ها به سامانه پیامکی است.

وی افزود: این اثر، در فهرست آثار مستند با محوریت رفتار و سیره پیامبر (ص) است؛ زیرا آنچه را که حضرت علی بن موسی الرضا (ع) نقل فرموده، بر اساس روایت منقول از امام حسن (ع) و امام حسین (ع) است و صحت و جامعیت این روایات تا بدان جاست که مورد قبول و تأیید امام کاظم (ع)، امام صادق (ع) و امام باقر (ع) بوده است. متن این کتاب احادیثی است که حضرت رضا (ع) از پدرانشان در مورد سیره، رفتار و کردار پیامبر نقل کرده اند.ائمه اطهار (ع) پیامبر گرامی اسلام (ص) را بهتر از دیگران می شناسند و از این نظر کتاب منتشرشده، نه تنها برای تمام طبقات جامعه، بلکه برای برادران اهل تسنن نیز بسیار آموزنده است.

سعیدی گفت: نحوه رفتار با کودکان و فقرا، برآوردن نیازهای مردم، خبرگیری از حال نیازمندان، نحوه رفتار با فرهیختگان، احترام به مردم، صبر و شکیبایی، حقوق مساوی و برابر، مهربانی نسبت به آحاد امت، روی گشاده و… از جمله صفات و خصلت هایی است که در سیره پیامبر (ص) دیده می شود و در این اثر به آن اشاره شده است.

مدیرعامل به نشر همچنین با تاکید بر اینکه در پویش های مطالعاتی به دنبال درآمدزایی نیستیم و ترویج فرهنگ کتابخوانی تنها هدف این فعالیت هاست، یادآور شد: البته در تمامی مسابقات کتابخوانی گذشته سعی کردیم موضوع اقتصاد فرهنگ را سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم و هزینه مسابقه شامل تبلیغات، اجرا و جوایز از محل فروش منبع تأمین شده است.

سعیدی با قدردانی از همراهی همه ی رسانه ها در خصوص معرفی آثار و پویش های مطالعاتی گفت: بدون تردید ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه بدون همکاری اصحاب رسانه امکان پذیر نیست در خصوص پویش مطالعاتی آبی ها که به یاد استاد تشکری نیز برگزار شد، افزود: بزودی قرعه کشی این پویش نیز انجام و جوایز برگزیدگان تقدیم می شود.

وی افزود: یک جایزه نقدی ۴ میلیون تومانی و ۴ جایزه نقدی یک میلیون تومانی برای این مسابقه در نظر گرفته ‎ایم.

وی ادامه داد: کتاب تک جلدی «سیره پیامبر (ص) به روایت امام رضا (ع)» اثر محمد حکیمی به عنوان منبع برای دوازدهمین پویش مطالعاتی به نشر انتخاب شده است.

مدیرعامل به نشر گفت: این پویش از میلاد حضرت رضا (ع) آغاز و به مدت ۲ ماه تا عید سعید غدیرخم برگزار می شود.

سعیدی گفت: برای هم ‎افزایی بین موسسات سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی منبع این مسابقه از آثار غیر به نشری انتخاب شده است و این کتاب از جمله آثار منتشر شده بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی است.

مدیرعامل به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) افزود: این اثر در هر بخش، نخست رفتار پیامبر (ص) را مورد بررسی قرار داده و پس از آن به تبیین آیات و روایاتی که این روش و سیره را ستوده پرداخته است.

مدیرعامل به نشر یادآور شد: ترویج فرهنگ کتابخوانی تنها هدف این فعالیت هاست.

علاقه مندان برای اطلاع بیشتر و شرکت در پویش مطالعاتی «سیره پیامبر (ص) به روایت امام رضا (ع)» می توانند از طریق Behnashr.com و یا با تماس با شماره ۰۵۱۳۷۶۵۲۰۰۸ و در شبکه های اجتماعی با ارسال پیام به شناسه کابری behnashr یا شماره ۰۹۰۲۷۶۵۲۰۰۸ اقدام کنند.

#خبرگزاری صداوسیما #انتشارات آستان قدس رضوی #سیره پیامبر (ص) به روایت امام رضا (ع #دوازدهمین پویش مطالعاتی #میلاد حضرت رضا (ع) #سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی #پیامبر (ص) #عید سعید غدیرخم #ترویج فرهنگ کتابخوانی #مسابقه کتابخوانی سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)
می پسندم (۱) نمی پسندم (۰)
جهت دریافت اخبار مسابقات کتابخوانی یارکتاب را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال نظر برای «مسابقه کتابخوانی سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)»