برگزاری مسابقه کتابخوانی فاطمه فاطمه است به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)


برگزاری مسابقه کتابخوانی فاطمه فاطمه است به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۱

تعداد بازدید: ۷۳۷

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جوین مسابقه کتابخوانی «فاطمه فاطمه است» از کتاب زن دکتر علی شریعتی با محوریت زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) به همت کتابخانه عمومی عطاملک جوینی شهرستان جوین برگزار می گردد..

سعید فیضی، مسئول کتابخانه عمومی عطاملک جوینی شهرستان جوین ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: مسابقه کتابخوانی «فاطمه فاطمه است» بر اساس کتاب «زن» اثر دکتر علی شریعتی بصورت پیامکی و از 1 بهمن لغایت 10بهمن سال 1400 ویژه گروه سنی 13 سال به بالا در قالب پاسخگویی به 5 سوال برگزارمی گردد. کتاب «زن» جلد ۲۱ از مجموعه آثار مرحوم دکتر علی شریعتی را در برمی گیرد. که شامل سخنرانی های آن متفکر درباره زن مسلمان و شخصیت اوست. که خواندش برای زنان مسلمان بسیار مفید و سودمند است. بخشی از متن کتاب: در جامعه و فرهنگ اسلامی، سه چهره از زن داریم، یکی زن سنتی و مقدس مأب، یکی چهره زن متجدد و اروپایی مأب که تازه شروع به رشد و تکثیر کرده است، و یکی هم چهره فاطمه علیها سلام و زنان فاطمه وار که هیچ شباهت و وجه مشترکی با چهره ای به نام زن سنتی ندارد. سیمایی که از زن سنتی در ذهن افراد وفادار به مذهب در جامعه ما تصویر شده است با سیمای فاطمه (ع) همان قدر دور و بیگانه است که چهره زن مدرن. این زن سوم، زنی است که می خواهد انتخاب کند، زنی است که نه چهره موروثی را می پذیرد و نه چهره تحمیلی صادراتی پست ترین و پلیدترین دشمنان انسانیت را. هردو را آگاه است و هردو را هم می داند. آنکه به نام سنت تحمیل می شد و در جریان آن به وراثت می رسید، مربوط به اسلام نیست. مربوط به سنتهای دوره پدرسالاریست و حتی آنچه امروز از غرب می آید، نه علم است، نه بشریت است، نه آزادی است، نه انسانیت است و نه مبتنی بر حرمت زن است. مبتنی بر حیله های پست قدرتهای پست انحرافی و تخدیرکننده بورژوازی است..

علاقمندان می توانند برای دریافت نسخه الکترونیکی این کتاب به شماره 09159528190 در واتساپ پیام ارسال نمایند.

همچنین برای شرکت در این مسابقه می توانند جواب سوالهای مطرح شده از به ترتیب از چپ به راست به همراه نام و نام خانوادگی به شماره 09159528190 پیامک نمایند.

گفتنی است، پس از اتمام برگزاری مسابقه به تعدای از برگزیدگان به قید قرعه کارت هدیه پانصد هزار ریالی اهدا خواهد شد.

#اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جوین مسابقه کتابخوانی فاطمه فاطمه است از کتاب زن دکتر علی شریعتی #مسابقه کتابخوانی با محوریت زندگانی حضرت فاطمه #مسابقه کتابخوانی براساس کتاب فاطمه فاطمه است #مسابقه کتابخوانی براساس کتاب زن #مسابقات کتابخوانی براساس اثار دکتر علی شریعتی
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «برگزاری مسابقه کتابخوانی فاطمه فاطمه است به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)»