معرفی کتاب آرزوهای بر باد رفته نوشته اونوره دو بالزاک


معرفی کتاب آرزوهای بر باد رفته نوشته اونوره دو بالزاک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

تعداد بازدید : ۱۵۲

نویسنده : reza75

شاید این جا لازم باشد یک کلمه در باب این مؤسسه گفته شود. چاپخانه در جایی واقع شده بود که کوچه بولیو(۱۹) در میدان موریه(۲۰) باز می شود و در حدود اواخر سلطنت لویی چهاردهم در این خانه جا گرفته بود. به همین جهت از مدتی مدید، محل را برای استفاده از این صنعت آماده کرده بودند. در طبقه هم کف اتاق بسیار بزرگی را فراهم می کرد که یک شیشه بندی کهنه آن را از طرف کوچه و یک پنجره شیشه دار، آن را از طرف حیاط داخلی روشن می کرد. به علاوه از دالانی می توانستند به دفتر ارباب بروند. اما در شهرستان ها کارهای چاپخانه مورد کنجکاوی چنان زیادی است که مشتریان ترجیح می دهند از در شیشه داری که رو به کوچه باز!!می شود وارد شوند، هرچند که می بایست چند پله را پایین بروند، چون کف کارگاه پایین تر از سطح پیاده رو است. مردم کنجکاو مبهوت هرگز متوجه معایب راه میان دالان های کارگاه نبودند. اگر به داربست های متشکل از صفحات گسترده بر طناب های متصل به کف اتاق نگاه می کردند، به ردیف طولانی گارسه ها بر می خوردند، یا اینکه میله های آهنی که دستگاه های چاپ را نگاه می داشتند، کلاه از سرشان می انداخت. اگر حرکات چابکانه حروف چینی را دنبال می کردند که حروف خود را از صد و پنجاه ودو گارسه اش خوشه چینی می کرد، اخبار را می خواند، خطی را که چیده بود در ورسات دوباره می خواند و فاصله ای که در میان آن می گذاشت، در یک دسته کاغذ نم زده ای که به فرش کف چیده بود، گیر می کردند یا آن که پهلویشان به تیزی نیمکتی می خورد. همه این ها باعث سرگرمی میمون ها و خرس ها بود. هرگز هیچ کس بی مانع به دو قفس بزرگی نرسیده بود که در انتهای این غار جا گرفته بود، که دو کلاه فرنگی ناچیز در حیاط تشکیل داده بودند که از طرفی سرکار چاپخانه و از طرف دیگر ارباب در آن بر تخت نشسته بودند. در حیاط دیوارها به طرز دلپسندی از داربست هایی آراسته شده بود، که به واسطه شهرت ارباب، جلوه محلی محرکی داشت. در ته آن، پیوسته به دیوار سیاه مشترک، یک سایبانِ رو به خرابی بود که کاغذ در آن خیس و پرداخت می شد. در آنجا شیر آبی بود که پیش از نمونه دادن و پس از آن، فرم ها را یا برای آنکه زبان عامیانه را به کار ببریم، صفحه های حروف را می شستند.

درباره نویسنده:

اُنوره دو بالزاک (به فرانسوی: Honoré de Balzac) (زاده ۲۰ مه ۱۷۹۹ - درگذشتهٔ ۱۸ اوت ۱۸۵۰) نویسندهٔ نامدار فرانسوی است که او را پیشوای مکتب واقع گرایی (ادبیات) اجتماعی می دانند. «کمدی انسانی» نامی است که بالزاک برای مجموعه آثار خود که حدود ۹۰ رمان و داستان کوتاه را دربرمی گیرد برگزیده است. توصیفات دقیق و گیرا از فضای حوادث و تحلیل نازک بینانه روحیات شخصیت های داستان بالزاک را به یکی از شناخته شده ترین و تأثیرگذارترین رمان نویسان دو قرن اخیر تبدیل کرده است.

مشخصات کتاب:

آرزوهای بر باد رفته

نویسنده: اونوره دو بالزاک

مترجم: سعید نفیسی

ناشر: نشر نیلوفر

تعداد صفحات : ۷۴۸ صفحه

شابک: 978-964-448-584-8

#معرفی کتاب #معرفی کتاب آرزوهای بر باد رفته #معرفی آثار اونوره دو بالزاک #درباره کتاب آرزوهای بر باد رفته نوشته اونوره دو بالزاک #انتشارات نیلوفر #معرفی کتاب آرزوهای بر باد رفته نوشته اونوره دو بالزاک ترجمه سعید نفیسی #سعید نفیسی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب آرزوهای بر باد رفته نوشته اونوره دو بالزاک»