معرفی کتاب برف نوشته اورهان پاموک


معرفی کتاب برف نوشته اورهان پاموک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱

تعداد بازدید : ۲۲۰

نویسنده :
رضاخادمی قشلاق

از همان آغاز حرکت، مسافر ما چشمانش را به پنجره دوخت. شاید امید داشت چیز جدیدی ببیند، به دکان های کوچک و حقیر، نانوایی ها و قهوه خانه های ویران که در خیابان های ارض روم در کنار هم صف کشیده بودند خیره شد. در همان زمان، برف باریدن گرفت. از برفی که در میان راه استانبول به ارض روم می بارید، سنگین تر و درشت تر بود. اگر او آن قدر خسته نبود، اگر او به دانه های برفی که از آسمان پَرگونه فرومی بارید، بیش تر توجه داشت شاید پی می برد که دارد یک راست به سوی خود کولاک پیش می رود. شاید اگر می فهمید که سفری را آغاز کرده که برای همیشه زندگی اش را تغییر خواهد داد، از این سرنوشت پاپس می کشید. ولی چنین اندیشه ای به فکرش نرسید. غروب نزدیک می شد. او به نور ضعیفی که هنوز در بلندای آسمان جان می داد، دل سپرده بود. از دانه های برفی که چرخ زنان در باد وحشی سرگردان تر می شدند، کولاکی را که به زودی فرا می رسید، ندید. برعکس امیدی را دید که از نشاط و صفای دوران کودکی اش مایه می گرفت. مسافر ما سال های کودکی و پرسعادت اش را در استانبول گذرانده بود: پس از دوازده سال دوری، همین چند هفته ی پیش به زادگاه اش برگشته بود.

درباره نویسنده

فرید اورخان پاموک (ترکی استانبولی: Ferit Orhan Pamuk؛ زاده ۷ ژوئن ۱۹۵۲) که در ایران به اورهان پاموک معروف شده است، نویسنده و رمان نویس اهل کشور ترکیه و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۰۶ است. او نخستین ترک تباری است که این جایزه را دریافت کرده است. پاموک در کشور خود نویسنده ای بسیار نامدار است. آثار او پیش از دریافت جایزه نوبل ادبیات به ۴۶ زبان و پس از آن به ۵۶ زبان ترجمه شده است.

مشخصات کتاب

برف

نویسنده : اورهان پاموک

مترجم : مصطفا علی زاده

ناشر: انتشارات پوینده

تعداد صفحات : ۷۵۱ صفحه

شابک: 978-964-2950-67-6

#کتاب برف نوشته اورهان پاموک #معرفی کتاب #درباره کتاب برف نوشته اورهان پاموک #معرفی کتاب برف نوشته اورهان پاموک ترجمه مصطفا علی زاده #انتشارات پوینده  #معرفی آثار و نوشته های اورهان پاموک #معرفی مصطفا علی زاده #معرفی آثار ترجمه شده مصطفا علی زاده

ارسال نظر برای «معرفی کتاب برف نوشته اورهان پاموک »