معرفی کتاب خلبان جنگ نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری‌


معرفی کتاب خلبان جنگ نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری‌

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱

تعداد بازدید : ۱۴۳

نویسنده : reza75

خلبان جنگ خاطرات پرواز نویسنده با هواپیمای دوموتوره خود در جنگی که آلمان علیه فرانسه آغاز کرده بود می باشد که به زیبایی تمام بیان می شود. سنت اگزوپری در این کتاب تجربه ماه ها پرواز خود را در شرح یک ماموریت هراس آور بر فراز شهر آراس فرانسه خلاصه می کند. در گروه اکتشافی که اگزوپری هم جز آن بوده در مدت چند روز اول یورش آلمان به فرانسه به گفته خود وی از 23 خلبان گروه اکتشافی یگان اگزوپری هفده نفر جان خود را از دست می دهند.

درباره آنتوان دو سنت اگزوپری

آنتوان دو سنت اگزوپری (به فرانسوی: Antoine de Saint-Exupéry) (۲۹ ژوئن ۱۹۰۰ - ۳۱ ژوئیه ۱۹۴۴) نویسنده و خلبان اهل فرانسه بود. سنت اگزوپری، نویسنده ای شاعر و مخترعی با استعداد و مردی متفکر است. در آثار او که همه حاکی از تجربه های شخصی است، تخیلهای نویسنده ای انساندوست دیده می شود که در دنیای وجدان و اخلاق به سر می برد و فلسفه اش را از عالم عینی و واقعی بیرون می کشد. شخصیت پرجاذبه سنت اگزوپری که نمونه واقعی بلندی طبع و شهامت اخلاقی بود، پس از مرگش ارزش افسانه ای یافت و آثارش در شمار پرخواننده ترین آثار قرار گرفت. در ۱۹۴۳ شاهکار سنت اگزوپری به نام شازده کوچولو Le Petit Prince انتشار یافت که حوادث شگفت انگیز آن با نکته های دقیق و عمیق روانی همراه است. شازده کوچولو یکی از مهم ترین آثار سنت اگزوپری به شمار می رود که در قرن اخیر سوّمین کتاب پرخواننده جهان است. این اثر از حادثه ای واقعی مایه گرفته که در دل شن های صحرای موریتانی برای سنت اگزوپری روی داده است. خرابی دستگاه هواپیما خلبان را به فرود اجباری در دل آفریقا وامی دارد و از میان هزاران ساکن منطقه پسربچه ای با رفتار عجیب و غیرعادی خود جلب توجه می کند؛ پسربچه ای که اصلاً به مردم اطراف خود شباهت ندارد و پرسش هایی را مطرح می کند که خود موضوع داستان قرار می گیرد. شازده کوچولو از کتاب های کم نظیر برای کودکان و شاهکاری جاویدان است که در آن تصویرهای ذهنی با عمق فلسفی آمیخته است. او این کتاب را در سال ۱۹۴۰ در نیویورک نوشته است. در این اثر خیال انگیز و زیبا فلسفه دوست داشتن و عواطف انسانی در خلال سطرها به ساده ترین و در عین حال ژرف ترین شکل تجزیه و تحلیل شده و نویسنده در سرتاسر کتاب کسانی را که با غوطه ور شدن و دل بستن به مادّیات و پایبندی به تعصّب ها و خودخواهی ها و اندیشه های خرافی بیجا از راستی و پاکی و خوی انسانی به دور افتاده اند، زیر نام آدم بزرگ ها به باد تمسخر گرفته است.

مشخصات کتاب

خلبان جنگ

نویسنده : آنتوان دو سنت اگزوپری

مترجم : پرويز شهدی

ناشر: انتشارات مجید

تعداد صفحات : ۲۰۰ صفحه

شابک: 978-600-94126-3-1

#کتاب خلبان جنگ نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری‌ #معرفی کتاب خلبان جنگ نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری‌ #درباره کتاب خلبان جنگ نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری‌ ترجمه پرویز شهدی #معرفی کتاب #انتشارات مجید #معرفی آثار و نوشته های آنتوان دو سنت اگزوپری #معرفی آثار ترجمه شده پرویز شهدی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب خلبان جنگ نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری‌»