معرفی کتاب تحلیلی ار مناسک حج نوشته علی شریعتی


معرفی کتاب تحلیلی ار مناسک حج نوشته علی شریعتی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

تعداد بازدید : ۱۶۴

نویسنده : reza75

هرگز از دوباره جان گرفتن ابلیسِ بی جان شده غافل مباش!
که انقلاب پس از پیروزی نیز هماره در خطر انهدام است، در خطر ضد انقلاب است.
***
کفر و دین تعصب و تفرقه نیست، خیالبافی های بی درد و جدال بی دردان فیلسوف و صوفی نیست، کفر و دین غی و رشد انسان است.
***
حسین یک درس بزرگ تر از شهادتش به ما داده است و آن نیمه تمام گذاشتن حج و به سوی شهادت رفتن است. حجی که همۀ اسلافش، اجدادش، جدش و پدرش برای احیای این سنت جهاد کردند، این حج را نیمه تمام می گذارد و شهادت را انتخاب می کند. مراسم حج را به پایان نمی برد تا به همۀ حج گزاران تاریخ، نمازگزاران تاریخ، مؤمنان به سنت ابراهیم، بیاموزد که اگر امامت نباشد، اگر رهبری نباشد، اگر هدف نباشد، اگر حسین نباشد و اگر یزید باشد، چرخیدن بر گرد خانۀ خدا با خانۀ بت مساوی است.

درباره نویسنده:

علی شریعتی مَزینانی، مشهور به دکتر علی شریعتی نویسندهو جامعه شناس، پژوهشگر دینی اهل ایران، از مبارزان و فعالان مذهبی و سیاسی و از نظریه پردازانانقلاب اسلامی ایران بود.شریعتی نگرشی نوین به تاریخ و جامعه شناسی اسلام عرضه کرد. او بازگشت به تشیع حقیقی و انقلابی را نیرویی برای تحقق عدالت اجتماعی قلمداد می کرد. شریعتی، علاوه بر شهرت زیادش برای سهم داشتن در انقلاب ایران، به دلیل کارنامهٔ فعالیت هایش برای احیای مذهب و سنت در جامعه و بیدارگری دربارهٔ سلطنت وقت نیز شهرت داشته است. از زمان انقلاب تاکنون یادبودهای زیادی به یاد او برگزار و اجرا کرده اند؛ و از آن زمان نقدها و تجلیل های زیادی پیرامون آثار، آراء و تأثیراتی که او بر چند دههٔ معاصر ایران گذاشته وجود دارد.او در ۴۴سالگی در انگلستان درگذشت و هم اکنون پیکر وی در مکانی نزدیک مقبرهٔ زینب کبری دردمشق سوریه به امانت سپرده شده است.

مشخصا کتاب:
تحلیلی ار مناسک حج
نویسنده: علی شریعتی
ناشر: بنیاد فرهنگی دکتر علی شریعتی
تعداد صفحات : 255
شابک: 964-6071-21-6

#معرفی کتاب #معرفی کتاب تحلیلی ار مناسک حج #معرفی آثار علی شریعتی #درباره کتاب تحلیلی ار مناسک حج نوشته علی شریعتی #انتشارات بنیاد فرهنگی دکتر علی شریعتی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب تحلیلی ار مناسک حج نوشته علی شریعتی»