معرفی کتاب دوست داشتن از عشق برتر است نوشته علی شریعتی


معرفی کتاب دوست داشتن از عشق برتر است نوشته علی شریعتی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

تعداد بازدید : ۳۰۹

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

دوست داشتن از عشق برتر است. عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی. اما دوست داشتن پیوندی خودآگاه و از روی بصیرت روشن و زلال. عشق بیشتر از غریزه آب می خورد و هر چه از غریزه سر زند بی ارزش است و دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هرجا که یک روح ارتفاع دارد، دوست داشتن نیز همگام با آن اوج می یابد.

درباره نویسنده:

علی شریعتی مَزینانی، مشهور به دکتر علی شریعتی نویسندهو جامعه شناس، پژوهشگر دینی اهل ایران، از مبارزان و فعالان مذهبی و سیاسی و از نظریه پردازانانقلاب اسلامی ایران بود.شریعتی نگرشی نوین به تاریخ و جامعه شناسی اسلام عرضه کرد. او بازگشت به تشیع حقیقی و انقلابی را نیرویی برای تحقق عدالت اجتماعی قلمداد می کرد. شریعتی، علاوه بر شهرت زیادش برای سهم داشتن در انقلاب ایران، به دلیل کارنامهٔ فعالیت هایش برای احیای مذهب و سنت در جامعه و بیدارگری دربارهٔ سلطنت وقت نیز شهرت داشته است. از زمان انقلاب تاکنون یادبودهای زیادی به یاد او برگزار و اجرا کرده اند؛ و از آن زمان نقدها و تجلیل های زیادی پیرامون آثار، آراء و تأثیراتی که او بر چند دههٔ معاصر ایران گذاشته وجود دارد.او در ۴۴سالگی در انگلستان درگذشت و هم اکنون پیکر وی در مکانی نزدیک مقبرهٔ زینب کبری دردمشق سوریه به امانت سپرده شده است.

مشخصات کتاب:
دوست داشتن از عشق برتر است
نویسنده: علی شریعتی
ناشر: نشر شمشاد
تعداد صفحات : 92
شابک: 978-600-8392-23-1

#معرفی کتاب #معرفی کتاب دوست داشتن از عشق برتر است #معرفی آثار علی شریعتی #درباره کتاب دوست داشتن از عشق برتر است نوشته علی شریعتی #کتاب دوست داشتن از عشق برتر است #انتشارات شمشاد #دکترعلی شریعتی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب دوست داشتن از عشق برتر است نوشته علی شریعتی»