معرفی کتاب چه باید کرد نوشته علی شریعتی


معرفی کتاب  چه باید کرد نوشته علی شریعتی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

تعداد بازدید : ۱۸۳

نویسنده : reza75

موضوعی که امروز برای سخن گفتن انتخاب کرده ام، بر اساس یک هدف و یک شعار کلی است که باید هدف و شعار همه ی ما بشود. این تنها سندی که داریم و تنها ریسمان استواری که هنوز از آسمان آویخته است و نیز تنها پایگاهی که همه ی دسته ها، شعبه ها و فرقه های پراکنده ی ما می توانند به آن برگردند و در کنار آن بایستند تا برادری پیشین را تجدید کنند، قرآن است؛ تنها سندی که نتوانسته اند کوچک ترین خدشه ای در آن وارد کنند و یا کوچک ترین تحریفی چه کم و چه زیاد در آن به وجود آورند.
قدرت های بزرگ جنایت کار، خلفا، ملوک، علمای سوء و دشمنان داخلی و خارجی که ترس اساسی شان از قرآن بوده است، خوشبختانه همه کار کرده اند جز این که بتوانند قرآن را نفی و یا نابود کنند و فقط تلاش کرده اند که قرآن را بد تفهیم کنند. تلاش کرده اند تا قرآن را از مسیر زندگی، تفکر و مطالعه و بینش صحیح و تحصیل مذهبی مان کنار بگذارند. کوشش کردند تا آن جایی هم که قرآن مطرح است فقط به زیبایی تجلید و یا فقط به قرائتش منحصر باشد. اما به هر حال آن چه که هست و آن چه که برای همه ی مسلمان های جهان وجود دارد، پیر و جوان، تحصیل کرده و عامی، شیعی و غیرشیعی، شرقی و غربی، هر کس از هر فرقه ای و از هر نسلی و با هر بینش و فرهنگی که باشد معتقد است که: «سنگ زیرین اسلام قرآن است».

درباره نویسنده:

علی شریعتی مَزینانی، مشهور به دکتر علی شریعتی نویسندهو جامعه شناس، پژوهشگر دینی اهل ایران، از مبارزان و فعالان مذهبی و سیاسی و از نظریه پردازانانقلاب اسلامی ایران بود.شریعتی نگرشی نوین به تاریخ و جامعه شناسی اسلام عرضه کرد. او بازگشت به تشیع حقیقی و انقلابی را نیرویی برای تحقق عدالت اجتماعی قلمداد می کرد. شریعتی، علاوه بر شهرت زیادش برای سهم داشتن در انقلاب ایران، به دلیل کارنامهٔ فعالیت هایش برای احیای مذهب و سنت در جامعه و بیدارگری دربارهٔ سلطنت وقت نیز شهرت داشته است. از زمان انقلاب تاکنون یادبودهای زیادی به یاد او برگزار و اجرا کرده اند؛ و از آن زمان نقدها و تجلیل های زیادی پیرامون آثار، آراء و تأثیراتی که او بر چند دههٔ معاصر ایران گذاشته وجود دارد.او در ۴۴سالگی در انگلستان درگذشت و هم اکنون پیکر وی در مکانی نزدیک مقبرهٔ زینب کبری دردمشق سوریه به امانت سپرده شده است.

مشخصات کتاب:
چه باید کرد؟
نویسنده: علی شریعتی
ناشر: بنیاد فرهنگی دکتر علی شریعتی
تعداد صفحات: 548
شابک: 964-316-000-9

#معرفی کتاب #معرفی کتاب چه باید کرد #معرفی آثار علی شریعتی #درباره کتاب چه باید کرد نوشته علی شریعتی #کتاب چه باید کرد #دکترعی شریعتی #ناشر: بنیاد فرهنگی دکتر علی شریعتی #انتشارات بنیاد فرهنگی دکتر علی شریعتی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب چه باید کرد نوشته علی شریعتی»