کتابخوانی اهمیت بسیاری در توسعه فرهنگی جامعه دارد/ لزوم افزایش سطح مطالعه در سرپل ذهاب


کتابخوانی اهمیت بسیاری در توسعه فرهنگی جامعه دارد/ لزوم افزایش سطح مطالعه در سرپل ذهاب

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹

تعداد بازدید : ۳۵۰

نویسنده : ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اکبر سنجابی در حاشیه بازدید از کتابخانه عمومی های شهرستان سرپل ذهاب در گفتگو با بازی دراز اظهار داشت: يکي از راه هاي مهم توسعه فرهنگي اهميت دادن به مساله کتاب و كتاب خواني و ترويج فرهنگ مطالعه در جامعه خصوصا در ميان جوانان و نوجوانان است، در واقع از شاخص هاي مهم توسعه يافتگي هر جامعه سرانه مطالعه، ميزان توليد و مصرف اطلاعات و كالاهاي فرهنگي آن جامعه است.

وی ضمن اشاره بر نقش و جایگاه کتاب و کتابخانه در فرهنگ مردم و نجات اندیشه و تفکر از جهالت بوسیله کتاب و کتابخوانی خدمات و اقدامات کتابخانه های عمومی شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و از زحمات تلاش های کتابداران و مدیریت شهرستان در جهت پیشبرد اهداف متعالی کتابخانه های عمومی که همان مطالعه و خواندن است تشکر وقدر دانی کرد.

وی از نزديك در جريان مشكلات و كمبود هاي كتابخانه هاي عمومي شهرستان قرار گرفت و در پایان خواستار تلاش مضاعف كتابداران براي رسيدن كتابخانه هاي عمومي به وضعيت مطلوب و استاندارد شد.

گفتنی است شهرستان سرپل ذهاب با 85 هزارنفر جمعیت دارای دو كتابخانه عمومي رسالت و علامه اميني با زیربنای حدود2 هزارمتر مربع و یک کتابخانه عمومی انقلاب در روستای ترکویس از توابع قلعه شاهين است.

همچنين در كتابخانه هاي عمومي شهرستان حدود 50 هزار جلد كتاب موجود است و بالغ بر 2200 نفر عضو فعال كتابخانه هاي عمومي شهر مي باشند.

منبع خبر


ارسال نظر برای «کتابخوانی اهمیت بسیاری در توسعه فرهنگی جامعه دارد/ لزوم افزایش سطح مطالعه در سرپل ذهاب»