معرفی کتاب حالا کی بنفشه می‌کاری نوشته فرشته مولوی


معرفی کتاب حالا کی بنفشه می‌کاری نوشته فرشته مولوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۵

تعداد بازدید : ۱۶۰

نویسنده : reza75

مسواک آب کشیده را تکان تکان می داد تا آبش بپرد که اسفند از در نیمه باز دستشویی سرک کشید ، ابرو بالا برد و به مسخره گفت : « وقت خواب است یا وقت مهمانی ؟ » مسواک سر به پایین را نیم چرخی در هوا داد و رو به دماغ نوک تیز اسفند گرداند و تکاند . با تقلید صدای تو دماغی جناب ناظم گفت : بچه های خوب قبل از رفتن به مهمانی مسواک می زنند تا دهانشان بو ندهد . شیر فهم شد ؟ اسفند بی خنده نگاهش کرد و آرام گفت : هیچم بلد نیستی ادا دربیاوری و تند دور شد . عوضش تو خوب بلدی آدم را خیط کنی . . . و باقی حرفش را خورد . توی دلش به خودش آفرین گفت که نگفته است درست مثل باباجانت ! درس بعدی خودآموزهای تربیت فرزند به متد غربی می شد که « تغییر موضوع » باشد . در گنجة آینه دار بالای دستشویی پی برق لب گشت و گفت : من دیگر حاضرم . می شود لطفاً بابات را صدا کنی ؟ قرار بود آنجا باشیم ، حالا کی هست ! صدای بلند اسفند از اتاق نشیمن ، سوار بر صدای دائمی تلویزیون شنیده شد . « حالا کی بنفشه می کاری ؟ »

درباره نویسنده:

فرشته مولوی در 28 شهریور 1332 در تهران متولد شد. از سال 1355 تا 1377 در کتابخانه سرگرم کار پژوهشی بود. در سال 1377 به کانادا مهاجرت کرد و اکنون در تورنتوز ندگی می کند. از 2004 تا 2006 در «کتابخانهٔ استرلینگ» دانشگاه بیل ایالت متحده آمریکا، به عنوان کتاب شناس و کتاب دارِ فارسی، برای بخش خاورمیانهٔ کتابخانهٔ مرکزی آن دانشگاه مجموعه سازی می کرد و به استادان و دانشجویان خدمات پژوهشی می داد. سپس به تورنتو بازگشت و چند سال در این شهر به تدریس ادبیات و زبان پرداخت. مولوی چند سال در دانشگاه تورنتوز و دانشگاه یورک و کالج سنکا به تدریس زبان و ادبیات فارسی و جستارنویسی اشتغال داشت.او علاوه بر نوشتن رمان و داستان کوتاه مقالات زیادی در روزنامه ها و مجله های ایران و خارج از کشور نوشته است و چندین داستان کوتاه به زبان انگلیسی نیز از او منتشر شده است و هم اکنون عضو انجمن قلم کانادا نیز هست.وی همچنین نویسندهٔ میهمان در کالج مسی و کالج براون در تورنتو بوده است. چند سال نیز برنامه ای فرهنگی به نام «کتاب ماه تهرانتو» به راه انداخت که دستاوردش نقد و بررسی بیست کتاب برجستهٔ فارسی از سوی صاحب نظران سرشناس بوده است.

فرشته مولوی تاکنون چهار رمان، چند مجموعه داستان، دو مجموعه جستار، یک کتابشناسی، و چند کتاب ترجمه منتشر کرده است. رمان دو پردهٔ فصل (1388) او لوح تقدیر «مهرگان ادب» را دریافت کرده است. نوشته های گوناگون او در رسانه های بیرون از ایران و داخل ایران درآمده و بعضی داستان ها و جستارهای او در جُنگ ها و گاهنامه های انگلیسی منتشر شده است.

مشخصات کتاب:
حالا کی بنفشه می کاری؟
نویسنده: فرشته مولوی
ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 208
شابک: 978-964-311-950-8

#معرفی کتاب #معرفی کتاب حالا کی بنفشه می‌کاری #معرفی آثار نوشته مولوی #درباره کتاب حالا کی بنفشه می‌کاری نوشته فرشته مولوی #معرفی کتاب حالا کی بنفشه می‌کاری #معرفی آثار فرشته مولوی #فرشته مولوی #انتشارات ققنوس

ارسال نظر برای «معرفی کتاب حالا کی بنفشه می‌کاری نوشته فرشته مولوی»