معرفی کتاب هیولاهای خانگی نوشته فرشته احمدی


معرفی کتاب هیولاهای خانگی نوشته فرشته احمدی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۹

تعداد بازدید : ۹۷

نویسنده :
محمدجوادآقایی

" هیولاهای خانگی " مجموعه داستانی نوشته ی «فرشته احمدی» است. این کتاب شامل هشت داستان کوتاه به نام های: «اشباح تابستانی»، «هری همیشه گم می شود»، «مراقب افسانه ای اسب ها»، «کوران»، «کینه ورزی از سر ادای وظیفه»، «آزمودن زندگی در کنار رودخانه کن»، «مانداب» و «هیولاهای خانگی» است.

نویسنده درباره ی این مجموعه داستان گفته است:

«داستان های این مجموعه ازنظر خط داستانی یا تکرار شخصیت ها ارتباط مستقیمی با یکدیگر ندارند، اما ازنظر دغدغه ها و جهان بینی کاراکترها با یکدیگر مرتبط هستند. داستان های مجموعه هیولاهای خانگی روایت هایی از آدم هایی است که زندگی عادی و طبیعی دارند ولی دائم به این فکر می کنند که نکند این نوع زندگی به آن ها تحمیل شده باشد و آیا نباید تغییرات اساسی در زندگی خود بدهند؟ درواقع این افراد در تردید هستند که نکند این سبک زندگی که فکر می کنند خودشان آزادانه انتخاب کرده اند به نوعی ناشی از جبر و تحمیل باشد؟ قهرمانان هر هشت داستان با خودشان کلنجار می روند که باید شیوه های گذشته زندگی را کنار بگذارند و رویه جدیدی در پیش بگیرند. در این مسیر مدام طرز فکرهای جدید و قدیم را ارزیابی می کنند و باورهای خود را به چالش می کشند.»

در بخشی از داستان اشباح تابستانی می خوانید:

«هزار و پانصد نفر آمده بودیم تماشا. اخبار استانی نشانمان داد. مجری گفت هزار و پانصد نفر. و در همان حال آمفی تئاتر روباز شهرک را نشان داد که آدم ها گوش تا گوش نشسته بودند و دست می زدند. توی سن روشن، دخترهای کوچک با دامن های چین دار پولک دار و روسری های توری، سبد به دست راه می رفتند و گل می پاشیدن سمت تماشاچی ها.»

قسمت های زیبایی از کتاب:

تا بالا کفش ها را نگاه کردم ، مردانه ، زنانه ، پاشنه بلند ، مردانه ی کثیف ، کتانی ، تابستانی آن هم تو این هوا! زنانه اما خیلی بزرگ.... نگاهم را بالا بردم ، خودم را به دیوار چسباندم تا خانم بسیار درشت اندام رد شود ، دوباره پله ، پله ، پله و رسیده بودم .

این طور ساده به آدما نگاه نکنین هر کی یه دنیا غرایب داره پشت ظاهرش. منتها کسی نمی فهمه چون همه سرگرم خودشونن.

می خولستم آدم بد قصه من باشم نه او . می خواستم من باشم که او را رها نی کردم و این کمی کمک می کرد تا غرور شکسته ام زودتر جوش بخورد . ترک کردن کسی که در واقع ترکت کرده.

اطلاعات کلی کتاب :
هیولاهای خانگی
نویسنده: فرشته احمدی
ناشر: ثالث
تعداد صفحات: 148

#معرفی کتاب #معرفی کتاب هیولاهای خانگی #آنچه باید درباره کتاب هیولاهای خانگی بدانید #معرفی آثار فرشته احمدی #انتشارات ثالث

ارسال نظر برای «معرفی کتاب هیولاهای خانگی نوشته فرشته احمدی »